Haber

AFAD: 28 bin 44 kişi deprem bölgesinden tahliye edildi

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı’ndan (AFAD) yapılan açıklamada, bugün saat 11.38 itibarıyla Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden karayolu, demiryolu ve hava yolu ile 28 bin 44 kişi tahliye edildi.

AFAD’dan yapılan açıklama şöyle:

“Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen ve barınma ihtiyacı nedeniyle il dışına çıkmak isteyen vatandaşlarımız için bulundukları illerde Jandarma birimlerince aşağıda belirtilen tahliye alanları oluşturuldu.

Bu noktalara tahliye talebi ile başvuran vatandaşlarımızın tahliyesi yetkililerce belirlenecek en uygun yollarla sağlanmaktadır.

9 Şubat 2023 prestijiyle saat 11.38’de afet bölgesinden karayolu ve demiryolu ile 4.607, hava yolu ile 23.437 olmak üzere toplam 28.044 vatandaş tahliye edildi.

Tahliye edilen vatandaşlarımız gidecekleri illerde Valilikler ve AFAD doğrultusunda belirlenen konaklama alanlarına ve misafirhanelere yerleştirilmektedir.

Ulaşımı kendi imkanlarıyla sağlamak ve afet bölgesini terk etmek isteyen vatandaşlarımız gitmeden önce yerlerindeki Jandarma tahliye noktalarına haber vermeleri halinde gidecekleri illerdeki sığınma noktalarına yönlendirilmektedir.

bulanikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu