Haber

2022’de 3,5 milyar lira SED ödemesi yapıldı

ANKARA (İGFA) –Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aralık ayında ihtiyaç sahibi ailelere çocuklarının masraflarını karşılamak için toplam 366 milyon 630 bin 637 TL Sosyal ve Ekonomik Ek (SED) ödemesi yaptıklarını bildirdi.

Bakan Yanık, aile bütünlüğünün korunmasına ve çocukların aileleriyle birlikte geleceğe hazırlanmasına önem verdiklerini belirtti.

Çocukların ekonomik ilişkiler nedeniyle ailelerinden ayrılmasını önlemeyi amaçladıklarını belirten Bakan Yanık, Sosyal ve Ekonomik Güçlendirme (SED) hizmet modelinin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından uygulandığına dikkat çekti.

SED’in ailelerin çocuklarının temel ihtiyaçlarını ve eğitim giderlerini karşılamalarını hedeflediklerini belirten Bakan Yanık, “SED’e ihtiyaç duyan ailelerimize çocukları için Aralık ayında toplam 366 milyon 630 bin TL ödeme yaptık. 637 TL. 2022 yılında ailelerimize yaptığımız SED ödemelerinin toplam tutarı 3 milyar 499 milyon lira oldu” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, SED uygulaması kapsamında 2003 yılından bu yana ihtiyaç sahibi ailelere çocukları için toplam 12 milyar 814 milyon 926 bin 360 lira ödeme yapıldığını bildirdi. Bakan Yanık, SED hizmetinden yaklaşık 157 bin çocuğun yararlandığını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu