Haber

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: ABD Avrupa’yı iflasa sürüklüyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD’nin Avrupa’yı iflasa sürüklediğini belirterek, “Son 1,5 yılda en mütevazı tahminlere göre Avrupalı ​​şirketler Batı’nın tek taraflı yaptırımları nedeniyle 250 milyar euro zarara uğradı. Bu büyük bir rakam” figür.” söz konusu.

Lavrov, başkent Moskova’da Ukrayna krizinin çözümüne ilişkin çeşitli ülkelerden büyükelçilerin katıldığı yuvarlak masa toplantısında konuştu.

ABD’nin politikalarıyla Avrupa ekonomisine zarar verdiğine dikkat çeken Lavrov, “Washington askeri-sanayi sanayisine para kazanırken, emri altındaki Avrupa’yı iflasa sürüklüyor.” İfadesini kullandı.

ABD’nin Avrupa’yı değerli sıvılaştırılmış doğal gazını (LNG) almaya zorladığını belirten Lavrov, “Avrupalı ​​şirketlere kendi bencil yasalarını dayatıyor ve buradaki şirketleri işlerini yurt dışında, maliyetlerin daha düşük olduğu yerlere taşımaya zorluyor. Avrupa Birlik, Avrupa Birliği’ni değerli sıvılaştırılmış doğal gazını (LNG) almaya zorluyor.” Washington, Rusya’dan uranyum ve diğer kritik malzemeleri almaya devam ediyor.” dedi.

Bu politikalar nedeniyle Avrupa’nın ciddi ekonomik kayıplara uğradığını savunan Lavrov, “Son 1,5 yılda en mütevazı tahminlere göre Avrupalı ​​şirketler Batı’nın tek taraflı yaptırımları nedeniyle 250 milyar euro zarara uğradı. Bu çok büyük bir rakam” ” yorumunu yaptı.

Lavrov, Birleşmiş Milletler’in Karadeniz Tahıl Girişimi’ni canlandırma çabalarının sonuç vermediğine dikkat çekerek, Batılı ülkelerin bu konuda ilerlemeyi engellediğinin altını çizdi.

adapazari-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu