Haber

Muş’ta çocuklarını terör örgütünden kurtarmak için harekete geçen ailelerin sayısı 43’e yükseldi.

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan parti il ​​başkanlığı önünde eylem yapan 42 aileye bir aile daha katıldı.

Diyarbakırlı annelerin çocuklarına kavuşmak ümidiyle başlattığı eyleme destek veren Muş aileleri, her çarşamba eylemlerini sürdürdü.

Oğlundan 5 yıldır haber alamayan Gülten Aydemir de harekete katılarak her hafta HDP il binası önünde meydana gelen ailelere takviye güç verdi.

Sayıları 43’e yükselen aileler, “Halk düşmanı parti”, “Çocuklarımızdan vazgeçeceksiniz”, “Ha HDP ya da PKK”, “Türk-Kürt kardeşlerim HDP haindir”, “Milleti dolandıran parti”, ” Anneler direniyor”, “Yeter artık bize yeter.” “Düşün” ve “Yeter evlatlarımızı bırakın” pankartları açıldı.

Çocuklarının fotoğraflarını elinden bırakmayan veliler, HDP’ye tepki göstererek çocuklarını teslim olmaya davet etti.

1966’da Varto’da meydana gelen depremin ardından oğlu Taner için düzenlenen eyleme katılmak üzere Almanya’dan gelen anne Gülten Aydemir, 18 Nisan 2018’de oğlunun Almanya’da kaybolduğunu gazetecilere anlattı.

Oğlunun bulunmasını çok istediğini ifade eden Aydemir, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımdan yardım istiyorum. Çok çaresiz bir anneyim. Oğlumdan hiçbir bilgi ve haber alamıyorum. Ne oldu bilmiyorum. Tanerciğim yaşıyorsun. , sana olan düşkünlüğümü bilirsin, geri dön, bütün gençliğimi sana verdim, gel teslim ol, insanlar geldi, teslim oldular, ailelerine kavuştular. Kayıp yok, sorun yok. Devlet arkamızda Allah korusun. Bugün annelere destek olmak için HDP’nin kapısına geldim. Onlara katıldım çünkü oğlum da kayıp. dönmeni istiyorum.”

Anne Naciye Sönmez Yıldız, oğlu Osman’ın 7 yıl önce zorla götürüldüğünü belirterek, “Oğlum 15 yaşındaydı, çocuktu, okuyordu. Ben oğlumu istiyorum. Çocuğum için buradayım. Osman’ı terör örgütü PKK aldı. 15 yaşında çocuk ne bilsin? Oğlumun hala sakalı var. Çıkmamıştı bile.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu