Haber

MEB müfredatında neler değişecek? Milli Eğitim Bakanlığı müfredatında ne gibi değişiklikler yapılacak ve neden?

MEB müfredatında neler değişecek? sorusu açıklamanın ardından gündeme geldi ve merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, müfredatın çok ağır olduğunu ve dersleri basitleştireceklerini açıkladı. Tekin, “İlkokul, ortaokul ve liselerde tekrarlanan konular var. Bunları değerlendirip müfredattan çıkaracağız. Aralık ayı ortasında yapacağımız toplantıda açıklayacağız.” Söz konusu. Peki MEB müfredatında neler değişecek? Milli Eğitim Bakanlığı müfredatında ne gibi değişiklikler yapılacak ve neden?

MEB MÜFREDATINDA NELER DEĞİŞECEK?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde dün düzenlenen Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, değerli değerlendirmelerde bulundu. Müfredatın değişeceğini anlatan Tekin, “Kasım ayı sonu veya aralık ayı ortasında müfredatı değiştireceğiz. İlkokul, ortaokul ve lisede tekrarlanan konular var, bunlara bakıp kaldıracağız.” İfadelerini kullandı.

Tekin, sözlerine şöyle devam etti: “Müfredat çok ağır, öğretmenler konuları yetiştiremiyor. Müfredat ağır, hafifleteceğiz. Yeni dersler eklenebilir, mevcut derslerden bazıları çıkarılabilir. Bunu bir duyuruyla duyuracağız. Aralık ayı ortasında toplanacak.Her ders ilgili konunun uzmanları tarafından incelenecek.Bu çalışmalar tamamlandığında her ders için oluşturulan komitede alan uzmanları gerekli değerlendirmeler yapacak ve bu değerlendirmeler sonucunda değişiklikler yapılacak. Ortaokullarda neredeyse lisans düzeyinde okutulmakta olan derslere yeni dersler eklenebileceği gibi, mevcut derslerden de çıkarmalar yapılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu