Haber

Mamak ve Gazze “kardeş belediye” oldu

Gazze bugün Mamak Belediye Meclisindeydi. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak Belediye Meclisini inanılmaz bir şekilde topladı. Lider Murat Köse, Filistin bayraklı atkısıyla kürsüye çıktı.

Tüm tarafların katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, ” Gazze’de zulüm var, gözyaşı var, Gazze’de masum insanlar ölüyor. İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze’deki masum halka karşı tarihin en kanlı, en vahşi saldırısını gerçekleştiriyor. İsrail’in, sivil, kadın, çocuk, hastane ve okul ayrımı yapmadan, tam bir savaş suçu işleyerek Gazze’yi yirmi gün boyunca vahşice bombalamasıyla yaşanan insanlık trajedisine dikkat çekiyor ve İsrail’in zulmünü kınıyoruz. Gazze’de hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum.” söz konusu.

Cumhurbaşkanı Murat Köse, İsrail’i sert bir şekilde eleştirerek, ateşkes çağrısında bulundu ve şunları söyledi: Öncelikle ateşkesin derhal ilan edilmesi gerekiyor. Baskınların bir an önce durdurulması gerekiyor. Dileğimiz, 1967 yılı sonlarında başkenti Kudüs olan, fiziki bütünlüğü olan, tüm dünya tarafından tanınan bağımsız, egemen bir Filistin Devleti’nin kurulmasıdır. Binlerce kilometre uzaklıktaki Gazze ve Filistin halkının yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. seslerini duyurmamız ve özgürlük mücadelelerine destek olmamızdır.“dedi.

“GAZZE İLE KARDEŞLİĞİMİZ DAYANIŞMAYI VE KARŞILIKLI ANLAYIŞI TEŞVİK EDECEKTİR”

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak Belediyesi’nin Gazze ile kardeş belediye olma önerisini meclisin oylamasına sundu. Teklif, Mamak Belediye Meclisi’nde oybirliğiyle kabul edildi. Başkan Murat Köse, ” Bu kardeşlik bağı hem Mamak hem de Gazze halkı arasında dayanışmayı ve karşılıklı anlayışı geliştirecektir. Bu ilgi sadece sembolik bir adım değil, aynı zamanda Filistin ve Gazze halkına somut yardım sağlama ve dayanışma gösterme niyetimizi de yansıtıyor. Gazze ve Filistin sorunu öncelikle insani bir sorundur, çocuklar ve siviller dahil tüm insanların yaşam hakkı sorunudur. Bu kardeşlik kararının Mamak, Ankara ve Türkiye halkının Filistin halkının yanında olduğunu gösteren somut bir adım olacağını düşünüyoruz.” söz konusu.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, ateşkesin ardından Gazze ve Filistin halkının yaşam koşullarını iyileştirmek ve onlara destek olmak amacıyla kardeşlik ve dayanışma içerisinde çeşitli proje ve programlar düzenlemeyi planladıklarını söyledi. Lider Murat Köse, bu projelerin kentin yeniden inşası ve kalkınması başta olmak üzere eğitimden sağlığa ve sosyal hizmetlere kadar geniş bir yelpazeyi kapsayacağını belirtti.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılı vesilesiyle tüm vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Lider Murat Köse, ” Vatanımız, devletimiz ve milletimiz uğruna şehit olan canlarımıza Allah’tan rahmet, ruhları şad olsun. Cumhuriyetimiz ve devletimiz kıyamete kadar sonsuza kadar yaşasın, bayrağımız kıyamete kadar dalgalansın, ezanımız kıyamete kadar yankılansın, milletimiz kıyamete kadar var olsun. Biz bu mücadeleyi verirken aynı mücadeleyi veren Filistin halkına da selamlarımızı iletiyoruz.” söz konusu.

hacibektasajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu