Haber

Amed Sportif Etkinlikler’in hazırlık maçı iptal edildi.

Ankara’da yeni dönem hazırlıklarını sürdüren TFF 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Amed Sportif Faaliyetler’in bazı oyuncularının kampta rahatsızlanması üzerine bugün Kırşehirspor FK ile oynanacak hazırlık maçı iptal edildi. .

Amed Sportif Aktiviteler Sportif Direktörü Murat Yiğiter, Kızılcahamam’daki kamp faaliyetlerinin devam ettiğini ve 18 Ağustos’a kadar devam edeceklerini belirterek, kampın ardından Diyarbakır’a döneceklerini söyledi.

Yiğiter, 5-6 gün önce kampta bazı futbolcularının rahatsızlandığını belirterek, şunları söyledi:

“Yaklaşık 10 futbolcumuz ishal ve halsizlik şikayeti ile hastanede tedavi altına alındı. Kaldığımız tesiste işçi dahil 5-6 kişi tedavi altına alındı. Kaldığımız yerde içme suyu sıkıntısı olunca, kuyu suyu kullandılar.Tedavi olmadığı için sudan kaynaklı bir sıkıntı olduğunu düşünüyoruz.Oyuncularımız toparlanmaya başladı ancak 4’ünde ishal ve halsizlik devam ettiği için Kırşehir ile oynamayı planladığımız hazırlık maçı TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta yer alan FK iptal edilmiştir.”

Kepezspor AŞ Başkanı İsmail İltemir, “Futbolcu ve teknik ekibimizden 11 kişi ishal şikayeti ile hastalandı. Hastaneye kaldırılmadan otelde tedavi altına alındılar. Sağlık durumları uygun. Rahatsızlıklarının olduğunu tahmin ediyoruz. sudan kaynaklanır.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu