Haber

Adalet Bakanı Bozdağ, konteyner kent Osmaniye’de konuştu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Osmaniye’de sarsıntı mevzuatına uygun, sarsıntıya dayanıklı, sağlıklı, kalıcı ve daha aslına uygun olarak yapıp vatandaşlara teslim edeceklerini bildirdi.

Bakan Bozdağ, kentteki programları kapsamında Osmaniye AFAD Uyum Merkezi’ni ziyaret etti.

Vali Erdinç Yılmaz ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Bakan Bozdağ, kentteki çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Bozdağ, Dereobası köyünde kurulan konteyner kenti ziyaret ettikten sonra yakınlarını kaybeden depremzedelere başsağlığı diledi.

Bozdağ, ziyaretinin ardından Osmaniye’de deprem sonrası yapılan çalışmaları ve adalet teşkilatının işleyişini yerinde görmek için kente geldiklerini söyledi.

Afet sonrası Osmaniye’de başarılı bir uyum sağlandığını belirten Bozdağ, şöyle devam etti:

“Enkazların kaldırılması, vatandaşlarımızın kimlik tespit işlemleri, ailelerine teslimi, sağ salim kurtarılmaları ve diğer konularda yürütülen başarılı uyum çalışmalarında değerli çalışmalar yapıldığını gördük. Konteynerler yerleştiriliyor. ,çadır ve konteyner kent var.Şu anda konteyner kentteyiz.Buraya yerleşen vatandaşlarımızı ziyaret ettik.İhtiyaçlarını sorduk ve hepsi konteynerlerden memnun.Devletlerine, Cumhurbaşkanımıza güveniyorlar.”

Bakan Bozdağ, vatandaşlara geçmiş olsun dileyerek, böyle bir felaketin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

Osmaniye’de yeni konutların yapılacağı alanların belirlendiğini, ihalenin ardından TOKİ’nin çalışmalara başlayacağını belirten Bozdağ, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bir yıl içinde Osmaniye’de depreme dayanıklı, sağlıklı, kalıcı ve daha güvenli evler yaparak vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Osmaniyeli kardeşlerimiz şunu bilmeli. İnşallah önümüzdeki martta evleri hak sahiplerine teslim etme imkanımız olur” dedi.

Bozdağ daha sonra Osmaniye Adliyesi’ni ziyaret etti ve program basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

haberaskale.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu