Haber

ABD’deki ölümcül kar fırtınasında ölü sayısı her geçen saat artıyor: Ölü sayısı 26’dan 41’e yükseldi

Kısa süre önce ABD’yi etkisi altına alan kar fırtınasında can kaybı artıyor. Başlangıçta 26 kişi olarak açıklanan ölü sayısının son olarak 41’e çıktığı belirtildi.

ELEKTRİKSİZ OLDULAR

Yoğun kar yağışının olduğu bazı bölgelerde acil durum ilan edilerek araç kullanma yasağı getirildi. Bazı eyaletlerdeki elektrik şebekesi operatörleri, kapasite sorunları nedeniyle kullanıcıları tasarruf etmeye çağırdı. Ülkede kar fırtınası nedeniyle milyonlarca kişi elektriksiz kaldı ve evlerine hapsedildi.

UÇUŞLAR İPTAL

Kanada’daki Büyük Göller’den Meksika sınırındaki Rio Grande’ye kadar genişleyen “ölümcül kar fırtınası”, ABD nüfusunun yaklaşık yüzde 60’ını olumsuz etkiledi. Uçuş takip sitesi FlightAware, 25 Aralık Pazar günü ABD’de 1645 iç ve dış hat uçuşunun iptal edildiğini ve 3869 uçuşun ertelendiğini bildirdi. Ulusal Hava Durumu Servisi de Pazar sabahı itibarıyla Buffalo Niagara Uluslararası Havalimanı’ndaki kar kalınlığının 109 santimetreye ulaştığını bildirdi. .

Yetkililer ayrıca Büyük Göller yakınlarında atmosfer basıncındaki ani düşüş nedeniyle “bomba siklonu” adı verilen güçlü bir kasırganın meydana geldiğini duyurdu. Söz konusu kasırganın şiddetli rüzgar ve kar fırtınasına neden olduğu bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu